X
 28.04.2022 Живот

Јасли-групата во Скопската ЗОО се прошири со десетина бебиња

Во период од 12 години ги поминав речиси сите скалила и работев кај сите животни. Искуството е уникатно и позитивно, а покрај многуте новини, во план е дигитализација за да ги намалиме редиците за влез, вели Кристијан Стаменов, директор на Зоолошката градина

Пролетта има моќ да додаде убавина, боја, нов живот, свежина во сѐ што нѐ опкружува. Па така, деновиве е вистинско уживање да се посети Зоолошката градина во Скопје. Разеленувањето, новите принови во ЗОО-семејството и целиот концепт на градината нудат неколкучасовно задоволство и забава.

Јасли-групата во Скопската ЗОО се прошири со десетина бебиња, споделуваат од Зоолошката градина. Три бели лавчиња, лама, првпат бебе од двогрбата камила, две патас мајмунчиња, бебе белорак гибон, валаби кенгурче, лемур, камерунски кози, верверички, џуџести кози, џуџест мармазет, берберска овца, зајачиња се вистинско освежување за градината.

Прочитајте повеќе на Деца.мк


Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот