X
 02.12.2020 Живот

Земјотрес во Скопје

Земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала го потресе Скопје денеска во 13 часот и 9 минути.

Според Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (ЕМСЦ), епицентарот бил на 12 километри источно од Скопје и на длабочина од 1 километар.

Фото: EMSC (printscreen)


Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот