X
 28.10.2018 Живот

Во внатрешноста на најголемиот аеродром на светот

Погледнете во внатрешноста на новиот аеродром во Истанбул пред неговото официјално отворање. Кога ќе биде завршен, аеродромот „ИГА“ ќе биде најголемиот аеродром во светот, во кој ќе бидат вработени 1.5 милион луѓе, а ќе служи за 200 милиони патници годишно.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот