X
 29.11.2018 Образование

Бурни реакции на наставниците за најавата на час новите да учат од искусните. По кои критериуми ќе се избира кој учител е пример?

По неколку дена откако заменик-министерот за образование Петар Атанасов најави дека наставниците со над дваесетгодишно искуство ќе бидат на часовите со нивните помлади колеги и ќе им укажуваат како се предава и како се учат ученици, не стивнуваат реакциите на просветните работници.

Прочитајте го продолжението на Деца.мк, на ОВОЈ ЛИНК

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование