X
 30.03.2020 Живот

Авантура е средно име на семејството Цветковиќ. Сега вежбаат дома и играат друштвени игри

Планинарење, пливање, рафтинг, качување по карпи, посета на пештери и многу други спортски активности се редовна викенд-шема на семејството Цветковиќ од Куманово. Драган и Анита заедно со своите синови, 13-годишните близнаци Немања и Михајло, ја сакаат авантурата во секаков облик. Седмоодделенците во ОУ „Кочо Рацин“ во Куманово периодов се дома со своите родители, играат друштвени игри, вежбаат во домашни услови...

Прочитајте повеќе на ДЕЦА.МК

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот