X
 30.05.2018 Забава

Најдоброто од натпреварот за комични фотографии од дивиот свет

Натпреварот за комични фотографии од дивиот свет е еден од најпопуларните годишни настани што ги комбинираат и симпатичните животни и забавните ситуации.

Зад смеата е сериозната порака од основачите на натпреварот, Пол Џоунсон-Хикс и Том Сулам:

2
Фото: comedywildlifephoto.com


- Запомнете, сите ние се залагаме за конзервација. Сакаме да го земете нашиот банер за зачувување на дивиот свет и да почнете да го ширите зборот - дивиот свет каков што го знаеме е во опасност насекаде низ светот и треба да направиме нешто за да помогнеме за негово спасување - гласи нивната порака.

Во продолжение се некои од фотографиите што ќе учествуваат на натпреварот.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава