X
 23.01.2015 Живот

Неверојатни фотографии од животните во дивината

Лесно е човек да биде несвесен за сите убавини што го опкружуваат во природата. Посветени сме на нашето секојдневие и одеднаш надоврешниот свет станува матен во текот на нашето брзање за да ја направите следната работа на нашата листа.

 

животни

 


Токму поради тоа е важно некогаш да запреме, да погледнеме околу нас и да започнеме да ги цениме сите неверојатни нешта коишто можеме да ги пронајдеме, едноставно гледајќи околу нас. Овие надреални фотографии на живоните од природата, ја тестираат вашата идеја за реалност и ве инспирираат да излезете и да ја набљудувате природата. 

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот