X
 30.06.2018 Образование

Приказните на наставничката Силвана Јорданова за децата да пораснат во луѓе без предрасуди

– Многумина се откажуваат од децата затоа што во Македонија најчесто луѓето се навикнати да ја префрлаат одговорноста на друг – вели за Деца.мк авторката на овој текст – Силвана Јорданова.

Таа е наставник по француски јазик во Основното училиште „Вера-Циривири Трена“ во скопската населба Карпош.

Нејзината приказна прочитајте ја на ОВОЈ ЛИНК

Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование