X
 31.01.2020 Живот

Протест на „Петоци за иднината“ во Скопје

Денеска во 15 часот младинското движење за климатска правда „Петоци за иднината Скопје“ одржа протест пред Собранието со кој побара крај на фарсата што партиите овие денови им ја сервираат на граѓаните во врска со законот за отпад.

ГАЛЕРИЈА

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот