X
 31.05.2022 Живот

Анкета: Дали инфлацијата ќе ви го изгори летниот одмор?

Нè чека најтешката зима по Втората светска војна, инфлацијата достигна 10,5 отсто, се очекува нов бран на поскапување, нема крај на војната во Украина... Ова се само дел од вестите што периодов ги читаме и слушаме и кои сè повеќе нè плашат. Се чини дека со ваквите вести ретко кој размислува за одење на плажа, иако коронавирусот веќе ни го скрати тоа задоволство две години по ред.

Затоа решивме да ве прашаме дали летово ќе си дозволите одмор или тоа веќе е луксуз за вашиот џеб.

Во продолжение се неколку прашања. Анкетата е анонимна, ги очекуваме вашите одговори.

 *Оваа анкета не е на научна основа

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот