X
 31.07.2023 Живот

До петок сончево, викендов дожд и опаѓање на температурите

До петок времето ќе биде стабилно со слаб до умерен јужен ветер и со пораст на температурата. 

В сабота во попладневните часови се очекува локален пороен дожд и грмежи, најавуваат од УХМР.

Ќе дува засилен ветер од јужен, а в недела од северозападен правец, кој ќе предизвика опаѓање на температурата.

Извор: МИА

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот