X
 31.08.2021 Живот

Астронаутка го доби најуникатниот роденденски подарок - торта испратена со ракета од Земјата

Астронаутка во Меѓународната вселенска станица го прослави 50. роденден со најуникатниот подарок досега - ракета од Земјата ѝ донела сладолед и други подароци.

Последната карго-пратка на „Спејс екс“ стигнала до вселенската станица во понеделникот, а ја пречекала славеничката Меган Мекартур.

- Никој досега не ми пратил ракета за роденденот. Го ценам тоа - изјавила таа по пристигнувањето на пратката.

Во пратката имало лимони, домати, авокадо, сладолед, пица, торта и друго за Мекартур и шесте члена на екипажот.Извор: Independent
Фото: Twitter
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот