X
 27.04.2020 Живот

Карантинските родендени учат на скромност. Како прославија спортисти, новинари, фотографи...

Деновиве родендените добија нова, шармантна, интимна, скромна, возвишена димензија. Децата, без разлика на вонредната состојба, со радост го чекаат својот роденден, па оттука родителите и во ваква состојба мора да ја вклучат својата креативност на најјако и да ги израдуваат своите славеници. Да им приредат забава во која сите ќе уживаат.
Тематски родендени, роденденски реквизити, балони, торти, капи, подароци... сè е вообичаено, само не во игротека, не во ресторан, туку дотерани по дома, само со најблиските. Без гости. Во една прекрасна, топла, интимна семејна атмосфера.

Како прославија семејствата на личности познати на јавноста, прочитајте на Деца.мк.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот