X
 15.11.2022 Стипендии

Стипендии за студирање во Франција „Емили Бутми“

Отворен е повик за стипендијата „Емили Бутми“, наменета за студенти кои живеат надвор од ЕУ.

Студентите мора да бидат примени на додипломска или магистерска програма на францускиот јавен универзитет „Сиенс по“.

Рокот за пријавување на додипломски студии е 22 февруари 2023, додека рокот за магистерските студии е 30 ноември 2022.

Повеќе информации пронајдете овде
Активен до:    22.02.2023
Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Стипендии