01.12.2020 Живот

Излеговте од проблематичниот брак, го заштитивте своето дете, вели психологот Христина Стефановска

Изминативе години сте воделе битка чија цел се нарекува: „Ќе го спасам и заштитам моето дете“. Таквите битки се интензивни, истрошувачки, траат и траат. Таквите битки се животни процеси за кои е потребно време бидејќи времето носи и нов стадиум низ кој поминуваме. Имавте потреба да му надополните сè на вашето дете. Вашата цел е остварена и вашето дете е заштитено, безбедно и сигурно. Во овој животен процес вие целосно се посветивте на вашата ќерка, и физички и психички. Дадовте сè од себе и повеќе од тоа. Дадовте сè што може да се даде, сета љубов и сето внимание на светот само за вашата ќерка.

Одговорот го дава психологот Христина Стефановска, остатокот прочитајте го на Деца.мк.

Живот