X
 02.03.2022 Живот

Како Украина стана фронт помеѓу Истокот и Западот?

Русија ја нападна Украина по неколкунеделна зголемена нетрпеливост меѓу двете земји.

Но, како се случи руските тенкови да нападнат на украинска територија?

Рос Аткинс, новинар на Би-би-си, се осврна на поновата историја на односите меѓу Украина и нејзиниот сосед.Извор: ВВС
Фото: ВВС/Screenshot
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот