X
 02.11.2021 Живот

Низа поволности со Diners во „Ист гејт мол“

Пазарувајте на рати без камата на повеќе од 75 продажни места во „Ист гејт мол“ со картичките на Diners

Со отворањето на „Ист гејт мол, компанијата Diners Club Македонија најави дека сите корисници на Diners картичките, независно дали се постојни или нови членови, ќе можат до крајот на неделава да пазаруваат на рати без камата во повеќе од 75 продажни места во новиот трговски центар.

Оваа акција Diners ја најави на почетокот од месецов, заедно со својата нова кампања „Кога сакаш повеќе“, преку која сите Diners членови ќе можат да пазарат на рати, без никакви дополнителни трошоци, не само во„Ист гејт мол, туку на сите продажни места во државата каде што ја има препознатливата налепница на Diners Club International, т.е. во повеќе од 3.600 продажни места и 7.540 ПОС-терминали.

Конкретно во „Ист гејт мол, поволностите на Diners ќе може да се искористат за пазарување на над 200 бренда на продажни места од сите категории!

Од категоријата мода, Diners членовите ќе можат да уживаат во пазарењето во добро познатите Fashion Group, брендовите на INDITEX, Magnetik, City Fashion, Bella и многу други, а од категоријата накит и часовници во продавниците на My Time, B-Watch, Sigma, Rebecca и Хронометар. Adams Shoes, Office Shoes, Biana и Converse се само некои од брендовите за квалитетни и удобни обувки каде што ќе можe да се купува со многубројните поволности на Diners, како и во дрогериите DM, COSMO Tinex и Babor од категоријата козметика и убавина. Покрај овие, Diners членовите ќе можат безгрижно да пазарат и во Нептун, JYSK, Prima Optics, Зегин, Sport M и во многу други продавници за спортска опрема, книжарници, продавници за техника и телефонија, производи за домаќинството и домот, производи за деца, храна, ресторани и многу повеќе.Инаку, сите заинтересирани за некоја од картичките на Diners Club може да аплицираат брзо и едноставно преку веб-страницата www.diners.mk или, пак, да се јават во Контакт-центарот за поддршка на 15 155, и со тоа да уживаат многубројни придобивки и привилегии во купувањето.

(Комерцијална објава)

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот