X
 27.10.2015 Култура

Ефектите од земјотресот во Авганистан низ фотографии


Северниот дел од Авганистан вчера беше погоден од земјотрес со јачина од 7,5 степени според Рихтеровата скала.

Најмалку 260 луѓе ги загубиле животите, а повеќе од 1.000 биле повредени во Авганистан, Пакистан и Индија. Ефектите од земјотресот се катастрофални во некои делови од погодените региони.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура