03.06.2022 Живот

Кроација осигурување - Живот и НЛБ Банка утре на Школка ќе го одбележат месецот на финансиско советување

Кроација осигурување – Живот во соработка со НЛБ Банка АД Скопје во изминатиот месец го организираа „Карванот за финансиско советување за небанкарски продукти“. Преку настанот што ќе се одржи утре, 4 јуни, на Школка во Градски парк - Скопје, компаниите ќе го заокружат месецот на финансиско советување.

Настанот ќе почне во 11:00 часот со настап на поп-пејачот Влатко Лозановски, кој ќе биде задолжен за забавниот дел, ќе има и детско катче, а ќе бидат присутни и маскотите на Кроациа и НЛБ - Коко, Тиби и Штуки. Стручни лица од компаниите ќе се погрижат да им ги обезбедат на присутните сите информации поврзани со правилното носење финансиски одлуки за подобар и посигурен живот.

На двочасовното едукативно и музичко случување, посетителите ќе имаат можност и за детално објаснување за предностите од поседувањето на производите - Индивидуално и ексклузив осигурување на живот, Коко детско штедно осигурување и Ризико осигурување на живот поврзано со кредит.

(Комерцијална објава)

Живот