X
 04.01.2015 Технологија

Историјата на нашата зависност на интернет

Интернетот стана културна потпора која граничи со апсолутната неопходност на милијарди луѓе. Но, колку всушност знаеме за неговата историја? Овој фасцинантен документарец ви ги нуди основните работи за интернетот.

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија