X
 10.03.2015 Култура

Како децата се забавувале пред интернетот?

Што мислите, дали децата па и возрасните би можеле да си го замислат животот без интернет?

 

деца


Ова и не беше пред многу долго време; всушност, на некој начин ова беше норма. Децата играа надвор, ја користеа нивната имагинација и креативност.

Овие стари фотографии ви овозможуваат поглед како изгледаше да се биде дете во не-дигитална ера.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура