X
 04.02.2015 Наука

Каков би бил животот на Земјата ако луѓето исчезнат?

Каков би бил животот на Земјата доколку луѓето наеднаш исчезнат? Како растенијата, животните, па дури и бактериите може да реагираат и да се приспособат на животот без луѓето.

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука