X
 04.02.2020 Живот

Претседателот на Ирска никаде не оди без своите кучиња

Не мора да ги сакате кучињата за да разговарате со ирскиот претседател Мајкл Д. Хигинс, но секако дека тоа ќе ви помогне. Хигинс се здоби со многу обожаватели благодарение на неговите симпатични бернски планински кучиња. Тие го придружуваат речиси секаде, додека работи, дури и кога оди на состаноци со други функционери и официјални лица во ирската влада и во странство.

Како што можете да претпоставите, луѓето се воодушевени кога се појавуваат Шода и Брод. Брод е особено воодушевен од целото внимание. Поради ова, луѓето постојано очекуваат претседателот да се појави со нив каде и да оди, а најпоставуваното прашање на Хигинс и неговата сопруга Сабина е: „Каде се кучињата?“

Погледнете зошто луѓето во Ирска толку многу ги обожаваат и Хигинс и неговите кучиња.
More Michael D Higgins and his dogs .......photobombing someone thanking their photo outside his house from r/aww
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот