X
 04.08.2019 Забава

Вака изгледаат вашите омилени филмови без специјални ефекти

Филмовите не би ја обзеле нашата имагинација да не беа специјалните ефекти. Пуштањето на филм со неверојатни ефекти може да нѐ транспортира на различно место, но ве интересира ли како изгледало снимањето на овие сцени?

Погледнете ги овие фотографии од снимањето на вашите омилени филмови и погледнете колку смешно изгледаат актерите.

1
„Хари Потер и редот на фениксот“1
tron
„Игра на тронови“6
„Убавицата и ѕверот“

titanik
„Титаник“


4
„Одмаздници“


3
„Пиратите од Карибите: Ковчегот на мртовецот“


galaksija
„Чувари на галаксијата“2
„Матрикс“


Фото: Postfun
Подготвил: Билјана Арсовска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава