X
 05.06.2021 Живот

Неверојатни фотографии даваат увид во секојдневниот живот во Азија

Убавината е насекаде. Можете да ја најдете на кој било континент, во кој било град или во која било личност.

Денес се фокусираме на прекрасните делови на Азија, во земји како Јапонија, Тајван, Кина и Виетнам.

Јапонскиот фотограф Рјосуке Косуге обожава да патува низ Азија и да создава неверојатни ремек-дела со неговиот фотоапарат, а денес ви ја споделуваме неговата фасцинантна ризница на фотографии.

ГАЛЕРИЈА

Извор: Bored Panda
Фото: Instagram | rkrkrk.tokyo
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот