X
 05.09.2017 Култура

Ретко видени фотографии од минатото

Голема е веројатноста ниту една од овие фотографии да не сте ја виделе бидејќи не биле достапни за јавноста, а се навистина ретки и изненадувачки.

историја

Фотографијата не е само отпечаток на времето, таа е и отпечаток на добата во која била создадена. Токму фотографиите се вовед во човечката историја, а ова се примери за ретко видени.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура