X
 05.08.2023 Живот

Во Норвешка се отвори ресторан на вода кој наликува на НЛО

Инфлуенсерката Мари Ериксмен неодамна споделила искуство кое го привлече вниманието на корисниците на социјалните мрежи. Таа посетила необичен ресторан кој наликува на НЛО и се наоѓа на вода.Ресторанот „Ирис“ се наоѓа во фјорд во Норвешка. Мари и нејзиниот партнер стигнале до ресторанот на брод. За време на возењето со бродот, гостите гледале краток филм за отпад од храна.

@marieriksmoen Svarer @Filip Entering The Menu! #themenu #norway #restaurantreview #visitnorway #foodie #restauranttip #tiktoknorge ♬ Chopin Nocturne No. 2 Piano Mono - moshimo sound design


Во ресторанот, тие уживале во јадење со 18 оброци, а истовремено имале прекрасен поглед на фјордот. Оброците изгледаат прекрасно и содржат цветови, риба, кавијар и луксузни десерти. Ресторанот бил отворен во јуни годинава. Цената на искуството изнесува 245 долари.Извор: Indy100
Насловна фотографија: Instagram
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот