X
 06.06.2017 Живот

Цели 16 години секојдневно ја фотографирал својата ќерка: резултатот е феноменален

Франс Хофмајстер, уметник од Холандија, сакал да ја изненади својата ќерка  Лоте за нејзиниот 16-ти роденден и да ѝ подари нешто навистина специјално. Тоа го испланирал уште од нејзиното раѓање.

Имено, тој секојдневно ја фотографирал  Лоте, а потоа сите фотографии ги споил во преубаво видео.

Стигнал и тој момент. Подарокот во времетраење од четири минути бил подготвен, а сите биле воодушевени од истиот.

Ваквиот начин на фотографирање на растењето ја истакнува минливоста на времето. На сите родители им е блиско чувството дека децата навистина брзо растат.

Погледнете го видеото:


Подготвил: Б.Б.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот