X
 07.05.2015 Наука

Најлудите масовни изумирања во историјата на планетата

Дали животот на Земјата има искусено огромни изумирања во минатото и преживеал? Да. Лошите вести? Оние кои се на врвот на синџирот на исхрана не успеале да преживеат, а тоа сме ние.

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука