X
 20.06.2020 Технологија

Видео покажува како паметниот часовник на „Епл“ ја исфрла водата од себе

Паметните часовници на „Епл“ се водоотпорни. Доколку истурите пијалак на часовникот или пливате со него, тој ќе влезе во фаза на заклучување која го заштитува од потенцијално оштетување од водата.

Во оваа фаза екранот не реагира и сè што може да направите е да го вртите страничното тркалце и со тоа да ја исфрлите водата што влегла во часовникот.

Каналот „Д слоу мо гајс“ на „Јутјуб“ направи забавено видео во кое се покажува што се случува со часовникот додека ја исфрла водата.


Автор: Тарвин Џил
Извор: mashable.com
Фото: YouTube
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија