X
 06.09.2018 Живот

Погледнете ја внатрешноста на гумата на автомобилот „тесла“

Јутјуб-ѕвездите на „What's Inside?“ откриваат што се наоѓа во уникатниот дел на автомобилите „тесла“.

Видеото подолу ја покажува внатрешноста на гумата на автомобилите „тесла“ - компонентите поради кои гумите се толку уникатни.

Открива и колку се цврсти гумите, а и што содржат за да бидат толку тивки.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот