X
 07.01.2021 Живот

Се продава навидум нормална куќа, но крие кошмарно изненадување

Оваа куќа, која се наоѓа во Вермонт, има сè што може да посака еден сопственик: четири спални соби, две бањи, убав двор и... затворски ќелии.

Оваа куќа од 200 квадрати некогаш служела како затвор. Иако ќелиите не се во употреба од 1969 година, во куќата и понатаму постојат решетки, уништени вецеа и легла за затворениците.

1

Иако куќата е понудена за продажба на една угледна веб-страница за недвижности уште пред два месеца, сè уште нема заинтересиран купувач.

2

3

Цената е околу 120.000 евра, а останува да се види дали некој сака да вложи пари во куќа што во себе крие сцени како од хорор-филм.

Извор: Edition.cnn.com
Фото: Realtor.com
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот