X
 07.05.2017 Наука

Што внесувате во вашиот организам ако се напиете морска вода?

Иако фотографијата на прв поглед изгледа како детски цртеж, всушност таа е морска вода зголемена 25 пати, направена од фотографот Дејвид Литшвагер.

Што има во водата? Планктони, црви, ларви и јајца од риба. Фотографијата нека ви служи како потсетник следниот пат кога ќе пливате во морето, цврсто да ја држете устата затворена.

вода
Фото: Dive Shield

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука