X
 07.05.2021 Забава

Голф-играч погоди автомобил во движење со топче од 277 метри оддалеченост

Професионалниот голф-играч Маркус Армитаж штотуку влезе во Гинисовата книга на рекорди. Тој сега го држи рекордот за погодување автомобил во движење со топче од најголема далечина - 277 метри.

Возачот Пол Онил го возел автомобилот во кој удрило топчето. Голф-играчот и возачот направиле повеќе обиди за да го направат рекордот, а во процесот било скршено и ветробрановото стакло.


Автор: Сајан Чакраварти
Извор: luxurylaunches.com
Фото: Принтскрин/Youtube
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава