X
 07.08.2018 Живот

Што се случува со Расел Кроу?

Оскаровецот Расел Кроу ги шокира обожавателите со новиот изглед. Тој објави фотографија на која со долгата брада и залижана коса изгледа непрепознатливо. Многу фанови се запрашаа дали станува збор за нова улога или само го променил имиџот.

- Актерот се подготвува - пишува Расел под видеото во кое прикажува како ги чешла мустаќите, брадата и косата.

This look you'll never forget! ▪ ▪ ▪ ▪ #RussellCrowe #РасселКроу

A post shared by Russell Crowe (@russellcrowefans) on

Кроу се подготвува за улогата на бандитот Хери Пауер во филмот „Вистинската историја на бандата на Кели“. Актерот е воодушевен од преобразбата, а обожавателите баш и не се, судејќи по коментарите на социјалната мрежа. Фановите му напишаа дека има „тажни очи“ и дека изгледа доста депресивно.

The actor prepares

A post shared by Russell Crowe (@russellcrowe) on

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот