X
 07.08.2020 Живот

Жителите на Бејрут сами ги расчистуваат улиците

Бејрут е во двонеделна вонредна состојба по страшната експлозија од вторникот, во која загинаа најмалку 137 лица, а илјадници се повредени. Десетици илјади лица останаа без своите домови.

Маја Амар, жителка на Бејрут, направила видео во нејзиното соседство за да покаже како се здружиле луѓето во расчистувањето на градот.

Погледнете како изгледа тоа.


Извор: BBC
Насловна фотографија: BBC (screenshot)

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот