X
 08.07.2016 Технологија

Сон за многумина: Кревет кој самиот се средува

ОХЕА паметниот кревет е посебен по тоа што почнува да се средува по само три секунди откако ќе станете.

Со стиснување на копче, тој ќе почне да ја средува постелнината, да ги намести перниците, да го исправи покривачот, а времето потребно за сето ова е 50 секунди.

Засега овој кревет се' уште не е достапен на пазарот. Компанијата која го има измислено има направено само еден прототип.

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија