X
 08.08.2020 Живот

Овие тинејџери заработуваат милиони на „Тик-ток“

САД се подготвуваат да го забранат „Тик-ток“, но во меѓувреме Американката Адисон Ре Истерлинг заработува милиони од нејзините видеа на апликацијата.

Оваа 19-годишна девојка е дел од милионите тинејџери што објавуваат видеа на платформата која е во сопственост на кинеска фирма. Адисон е ѕвезда, а нејзината заработка од „Тик-ток“ минатата година изнесувала 5 милиони долари. Таа има 54,1 милиони следбеници, своја линија на производи за убавина и соработки со компании како „Американ игл“ и „Спотифај“.


Фото: TikTok

Таа не е единствената што заработува милиони преку апликацијата. „Форбс“ направи листа со најплатените ѕвезди на „Тик-ток“, кои заработиле најмалку 1 милион долари во последните 12 месеци до јуни.

1. Адисон Ре Истерлинг (19 години) - 5 милиони долари

@addisonre

@ajeyalanai

♬ original sound - kassidy_0530


2. Чарли Д'Амелио (16 години) - 4 милиони долари

@charlidamelio

dc @tdfw.shot

♬ Crisis - Jasiah


3. Дикси Д'Амелио (18 години) - 2,9 милиона долари

@dixiedamelio

the music skipped...im not dumb @heididamelio

♬ i need some wet kolors - goalsounds


4. Лорен Греј (18 години) - 2,6 милиона долари

@lorengray

push through the noise & be unapologetically u ✨ ##ThisIsBliss ##ClearGenius @bliss ##ad

♬ This is Bliss - Bliss (feat. Mel Senese)


5. Џош Ричардс (18 години) - 1,5 милион долари

@joshrichards

Read the hoodie @brycehall

♬ HATCHBACK BLADEZ - kyleyoumadethat


6. Мајкл Ли (20 години) - 1,2 милион долари

@justmaiko

Let’s have fun 🤩 Dance it out using ##ThisIsBliss & ##ClearGenius and follow @bliss for a chance to win $500 worth of product! ##ad

♬ This is Bliss - Bliss (feat. Mel Senese)


7. Спенсер Екс (28 години) - 1,2 милион долари

@spencerx

Beatbox whisper challenge!! 🗣🤫 @jonklaasen

♬ original sound - spencerx


Автор: Абрам Браун
Извор: forbes.com
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот