X
 08.10.2018 Живот

Не е точак, туку велосипед! Биби на својот јутјуб-канал ги учи децата да зборуваат правилно

На јутјуб каналот на Биби од денеска започнува кампањата „Со Биби на македонски е поубаво“. Почнуваме со пет видеа. Низ едноставни примери со најчесто користени зборови Биби ги учи децата како правилно да го зборуваат македонскиот литературен јазик. Уживајте и следете ја Биби на нејзиниот канал.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот