X
 09.03.2021 Здравје

Од утревечер: Полициски час во цела држава

Од утре од 22 часот до 5 часот наутро ќе стапи во сила полициски час во целата држава, рече премиерот Зоран Заев.
Тој информираше дека Владата на денешната седница одлучила полицискиот час ќе биде во сила нецели две недели, до 22 март.
Заев апелираше на целосно почитување на одлуките за заштита на населението од Ковид-19 и истакна дека била донесена ваква одлука поради опуштањето на граѓани и непочитувањето на мерките за заштита.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Здравје