X
 10.02.2019 Живот

Како се променил светот во изминативе 100 години?

Со развојот на транспортот, медицината и интернетот, животот пред 100 години се чинеше како да се одвива на друга планета. Нашите предци живееле поедноставен живот без дигитални уреди и удобноста што ја имаме денес. Дури и нешто сосема тривијално, како зовривањето вода, беше сосема различно искуство.

Сепак, вреди да се знае дека благодарение на напредокот во науката, денес можеме да уживаме во модерните луксузи. Но, кои се разликите што може да се направат од периодот пред 100 години и денес?

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот