X
 10.02.2023 Живот

Шеф на компанија ги трансформирал канцелариите во „населба“ каде што секој работи од мал дом

Една компанија има уникатен став за работењето од канцеларија. Вработените во оваа компанија не работат од нивниот дом, туку од дом-канцеларија.

Како што сподели една тик-ток корисничка, нејзиниот шеф го трансформирал седиштето на компанијата така што на сите им изградил мали домови за да служат како индивидуални канцеларии. Нема одење по ходникот, туку одење по тротоар и тропање на влезната врата од нечиј „дом“.

Првото видео на Кајли од поставувањето на канцеларијата воодушеви милиони луѓе кои сакаа да ја „прошетаат“ целата населба. Со дозвола на нејзиниот шеф, Кајли сподели како изгледа остатокот од надворешните домови, како и целокупната надворешна и внатрешна средина.

Кајли работи за компанија за управување со имот во Мисури и си ја сака својата работа. Таа вели дека секоја од куќите-канцеларии е изградена имајќи го предвид вработениот.
@itskylie94 #tinyhouse #tinyhome #office #officelife #workfromhome #boss #lovemyjob ♬ Popular - From "Wicked" Original Broadway Cast Recording/2003 - Kristin Chenoweth
@itskylie94 Replying to @iiicaruz OFFICE TOUR COMING SOON! #office #officelife #tinyhouse #tour ♬ Chill Vibes - Tollan Kim
@itskylie94 Replying to @grateful_affirmations #tinyhouse #office #officelife #tinyhome #tour #workfromhome #lovemyjob #bestboss ♬ Mr. Clean - Yung Gravy
Извор: Mymodernmet.com
Фото: Screenshot/Tik-tok
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот