X
 10.03.2022 Живот

Со полно срце за новите сто

Неодолива прослава на јубилејот со Najlepše želje

Дали знаевте дека најпознатата домашна фабрика за чоколади оваа година го слави стотиот роденден и дека сте сите поканети на забавата која ќе трае цела година? Затоа што кога Atlantik Štark слави, тоа мора да биде неодоливо и со полно срце – со Najlepše želje! За многубројните генерации кои пораснаа на омилените домашни чоколади, Atlantik Štark подготви многубројни изненадувања, иновации и вкусови кои не се забораваат.

Рецептурата на Najlepšе željе со децении наназад не се менувала, но подобрен е начинот на производство. Современите технологии овозможија пофино мелење на какао-масата и гранулација која е толку деликатна и неодоливо се растопува, а со самото тоа новата текстура на производот овозможува единствено искуство во текот на консумацијата. Najlepše želje има свој препознатлив и единствен вкус и мирис, затоа што оваа чоколада се прави по оригинална рецептура и подразбира врвен квалитет со најквалитетните состојки од Barry Callebaut, најголемиот светски производител на чоколади.

(Комерцијална објава)

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот