X
 10.05.2022 Живот

Поверете дали сте добиле американска зелена карта

Американскиот Стејт департмент ги објави резултатите од Лотаријата за зелена карта.

Оние што аплицирале за виза за 2023 година можат да го проверат својот статус само ТУКА со внесување на бројот за потврда што го добиле при аплицирањето.

Со среќа!

 

Насловна фотографија: Unsplash

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот