X
 09.05.2021 Живот

Проверете дали имате добиено американска зелена карта

Резултатите од Лотаријата за зелена карта се објавени, соопшти Стејт департментот на САД.

Апликантите што аплицираа за виза за 2022 година можат да го проверат својот статус ТУКА, почнувајќи од 8 мај 2021 година во 12 часот по полноќ до 30 септември 2022 година.

visa
Фото: Facebook

Од Стејт департментот напоменуваат дека оваа веб-страница е единствениот начин за проверка на статусот на апликацијата.

Фото: Freepik
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот