X
 12.12.2019 Забава

Во „Светот на Биби“ уживаат и децата на српскиот фотомодел Александра Добриќ

И српскиот фото-модел Александра Добриќ го поздрави доаѓањето на „Светот на Биби“ во Србија. Таа на својот инстаграм-профил, каде има повеќе од 120.000 следбеници постираше фотографии од своите деца како уживаат во сказните на Биби, кои од 1 декември започнавме да ги прикажуваме и на српски јазик на јутјуб-каналот Бибин свет.

 

 

Тимот на „Светот на Биби“ и се заблагодари со мал подарок, кадифени кукли со ликот на Биби, Боби и Зази.

Добриќ е манекенка родена во Загреб, но од мала живее во Србија. Во 2012 година, „Gentleman’s Choice“ ја смести на листата на 25 најубави девојки од овие простори.


Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава