X
 13.02.2015 Наука

Мапи кои покажуваат колку нешта не знаеме за Земјата

Видео кое покажува колку многу не знаеме за Земјата.

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука