X
 22.01.2015 Живот

Неверојатниот проект на студенти по архитектура

Малечките куќи започнуваат да се појавуваат насекаде низ светот. Минимализмот и ефикасноста на просторот започнува да ги привлекувал луѓето кои сакаат да ги поедностават своите животи.

 

студенти

 

Користејќи го тоа, тим на 12 студенти по архитектура, за еден училишна изложба на Чонгкинг Универзитетот во Кина создаде една прецизно дизајнирана малечка куќичка за максимална ефикасност и удобност, а притоа искористиле минимален простор - само 7 метри квадратни. 

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот