X
 26.01.2015 Живот

Сарказмот на нашиот животен стил низ илустрации

Сигурно претходно сте виделе и други дела на Џон Холкрофт, со оглед на тоа што неговите илустрации предизвикуваат да размислувате малку повеќе.

 

сарказам


„Мојата само-промотивна работа ми дава шанса да експериментирам со мојот стил и да се забавувам од различни аспекти на модерниот живот и политиката“, вели Џон. Погледнете ги неговите паметни и саркастични дела.

 

Линк до галеријата.


Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот