X
 15.05.2020 Живот

Еве зошто Холандија е една од најубавите земји во светот

За секој човек токму неговата татковина е најубавата земја во светот. Како што вели професионалниот фотограф Алберт, за него не било така. Честопати тој мислел дека на Холандија ѝ недостигаат работи што ги имале другите земји - прекрасни планини и високи облакодери. Според него, немало ништо спектакуларно во врска со Холандија.

Но, како што навлегувал во полето на фотографијата, мислењето почнало да му се менува. Тој сфатил дека неговата земја има многу што да понуди, а холандската природа е поубава отколку што мислел. И не само главниот град, туку и десетици други средновековни градови кои се неверојатни за истражување и фотографирање.

Доколку не верувате во ова, тој остава неговите фотографии да ве разубедат.

ГАЛЕРИЈА

Извор: Bored Panda
Фото: albertdros.com | Instagram | Facebook | flickr.com
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот